İçeriğe geç →

Şenol Güneş etkisi

Şenol Güneş’in çalışmaya başladığı andan itibaren görev yaptığı takımlara olan etkisi son oynanan Fransa maçında da kendini gösterdi.

Şenol Güneş gittiği her takımda ilk maçtan itibaren farkını ortaya koyan bir teknik direktör. Daha ilk maçta adeta o takıma sihirli bir elin değdiğini görebiliriz. Diğer bir örnek Beşiktaş’a geldikten sonraki ilk lig maçı Mersin deplasmanıydı. O maçta Beşiktaş attığı 5 golün yanı sıra, Cenk, Oğuzhan gibi oyuncuların harika performanslarıyla izleyiciyi adeta büyülemişti.

Şenol Güneş milli takımda da kulüp takımlarında gösterdiği o sihirli etkiyi gösterdi ve bize son yılların büyük ihtimalle en iyi milli takım performansını sundu. Oyun ve oyuncu tercihleri tek kelimeyle kusursuzdu. Beşiktaş’ta 2017-2018 sezonunda Şampiyonlar Ligi’nde ortaya koyduğuna benzer bir performans bizi bekliyor olabilir. Oyuncularda ve hocada benzer bir heyecanı görmek mümkün.

Hoca saha dışı faktörleri gündem etmeden ya da onlardan etkilenmeden, doğrudan oyuna ve seyir keyfine kattığı bu değerle sonsuz saygıyı hakkettiğini herkese “tekrardan” kanıtlamış oldu.

Kategori: futbol

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir